Przyzwyczajenie w związku – jak mu przeciwdziałać?

Największym problemem osób, które wchodzą w związek jest obawa przed tym, że ich relacja z miłości stanie się zwykłym przyzwyczajeniem. Jest to sytuacja, w której emocje wygasają, a pozostaje jedynie rutyna. W jaki sposób przeciwdziałać tego typu problemom? Podpowiadamy.

Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś

Problemem współczesnych par jest przede wszystkim fakt, że chcą one za wszelką cenę wywrzeć korzystne pierwsze wrażenie na sobie. Oczywiście – nie ma nic złego w dobrym prezentowaniu własnej osoby. Sytuacja może okazać się problematyczna dopiero wtedy, gdy zaczynamy kreować pewną postać, która odbiega od nas samych.

Wówczas na pierwszym spotkaniu możemy mówić wiele rzeczy, które nie pokrywają się z rzeczywistością. Najczęściej będzie to temat związany z osobowością oraz cechami, które mogą nas opisywać. Takie zachowanie może być zgubne szczególnie dla osób, które mają tendencję do kłamania. Wówczas może dojść do sytuacji, w której druga połówka zorientuje się, że nie jesteśmy tacy sami, jak byliśmy na początku.

Jest to szkodliwe działanie, które może doprowadzić do efektu przyzwyczajenia się do drugiej osoby. Wszystko ze względu na fakt, że nie jesteśmy w stanie być tacy sami w rzeczywistości.

Aby temu zapobiec należy przede wszystkim opisywać siebie tak, jak czujemy. Nie bójmy się mówić o swoich słabych stronach, ponieważ dzięki temu z pewnością zyskamy uznanie drugiej osoby. Warto zawsze pozostawać sobą oraz nie bać się odrzucania. Szukajmy akceptacji.

Dbaj o drugą połówkę

Spacer, kino, teatr, a może skok na bungee? To propozycje, które z pewnością przeciwdziałają przyzwyczajeniu się do siebie. Dzięki nim zawsze można czuć się dobrze oraz obserwować, jak druga połówka rozkwita. Oczywiście tego typu zachowanie musi odbywać się w obie strony.

ZOBACZ TEŻ: Czym jest toksyczny związek?

Dzięki dbaniu o każdą chwilę razem można przede wszystkim pogłębiać więzi oraz rozmawiać. Rozmowa jest podstawą każdej relacji. Dzięki niej możemy dowiedzieć się o potrzebach oraz problemach drugiej osoby. Jest to bardzo ważne, aby zawsze reagować oraz starać się nieść pomoc. Przez to uniknie się odrzucenia oraz poczucia braku zainteresowania problemami.

Dbać o drugą połówkę można na wiele różnych sposobów. Będą to nie tylko wymienione wcześniej czynności, ale również mówienie ciepłych słów, komplementów oraz jasne wyrażanie swoich potrzeb i uczuć. Dzięki temu można być szczęśliwym.

Traktuj drugą połówkę jak swojego najlepszego przyjaciela

Niektórzy mówią, że związek to przyjaźń, która w pełni jest bezinteresowna. Dzięki temu można sobie zaufać oraz sprawić, że będzie można porozmawiać na wiele ciekawych tematów. Warto jednak o tym nie zapominać.

Z czasem związek może przejść w relację, która pozbawiona jest wartości. Właśnie wtedy można odczuć przyzwyczajenie, które z pewnością nie jest dobre dla nikogo. Warto pamiętać o tym, że druga połówka to przyjaciel, który zawsze jest przy nas na dobre i na złe. Warto okazywać mu swój czas oraz zawsze pielęgnować relację. W przypadku problemów należy starać się rozmawiać oraz dojść do porozumienia.

Nigdy nie wątp w miłość drugiej osoby

Uczucie zwątpienia to bardzo niebezpieczny okres w życiu każdego związku. Wówczas można poczuć, że nawet pomimo starań nadal druga osoba nie jest tą samą, którą była jeszcze jakiś czas temu. Może to wynikać właśnie ze zwątpienia, które jest w stanie zniszczyć miłość i w jej miejsce postawić przyzwyczajenie.

Zwątpienie zdecydowanie jest sygnałem do rozmowy. Warto wówczas przeanalizować sytuację oraz pomyśleć nad rozwiązaniem.

Przyzwyczajenie z pewnością nie jest mile widzianym uczuciem w związku. Należy jednak pamiętać o tym, że czasem pomimo swoich starań nie da się mu przeciwstawić. Wówczas warto podjąć słuszną decyzję. Należy wiedzieć, że trwanie w przyzwyczajeniu może odebrać radość z życia. Zawsze warto starać się tego uniknąć, ponieważ jest wiele różnych charakterów, które mogą być do nas zbliżone.

Obustronne starania oraz kierowanie się powyższymi radami z pewnością ułatwi rozwiązywanie problemów.