Wystawa fotograficzna Sylvie Roche i Isabelle Robbe « Lektura »

„Czytać … Czytać… Lektura przyjemność lub ucieczka, lektura wiedza lub medytacja, Lektura podróż lub wyobraźnia, lektura samotność lub dzielenie się, Lektura refleksja lub pośpiech, lektura mądrość lub frywolność, Lektura zachłanność, lektura cierpliwość, lektura cisza, lektura intymność... Lektura, możliwy lub niemożliwy”.

 

Spotkania z czytelnikami są esencją pracy Sylvie Roche i Isabelle Robbe, dwie czytelniczki, które przedstawiają swój stosunek do książek i lektury, wyrażony poprzez obrazy. Każdy obraz został skonstruowany powoli, przedyskutowany, skomponowany i wyscenizowany, następnie przedyskutowany na nowo, aż do efektu finalnego.

Uzupełnieniem obrazów o dużym formacie, są pary mniejszych zdjęć. Autorki stworzyły serię scen ludycznych, które łączy temat pary pożądającej lub kłócącej  się o tą samą książkę. W tej serii obrazów,  prym wiedzie gra czytelników biorących udział w inscenizacjach nadmiernie teatralnych, a jednocześnie lekkich. Isabelle i Sylvie zapraszają nas na spotkanie i refleksję na temat pasji jaką jest czytanie książek.Wystawa zdjęć jest zaproszeniem do złożenia hołdu książce i tym, którzy sprawiają, że ona żyje – jej czytelnikom.

 

Partner:

 

Ochrona prywatności