Spotkania

Alliance Francaise we Wrocławiu często gości różne znamienite osobistości ze świata kultury. Nasz ośrodek jest miejscem spotkań towarzyskich, konferencji i wykładów. Serdecznie zapraszamy!

Campus France w Liceum w Nowej Rudzie

Szóstego grudnia 2018r. odbyło się  spotkanie młodzieży  z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie  z przedstawicielką agencji Campus France w Warszawie, panią Elizą Łuczyńską, która przybyła  na zaproszenie nauczycielki języka francuskiego, Renaty Sinickiej.  Szkoła (jako jedyna w Powiecie Kłodzkim) od trzech lat współpracuje z Alliance Française we Wrocławiu. W wyniku tej współpracy, uczniowie przystępują do egzaminu językowego DELF i uzyskują certyfikaty znajomości języka francuskiego, które są uznawane na całym świecie.

 Pani Eliza Łuczyńska przedstawiła uczniom korzyści wynikające ze znajomości języka francuskiego w poszukiwaniu pracy w Polsce i za granicą oraz możliwości studiowania we Francji . W szkole powstanie punkt informacyjny Campus France, w którym znajdą się broszury informacyjne dla osób, które rozważają studia we Francji.

 

Spotkanie autorskie - Tomasz Owsiany

Gorąco zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Owsianym, autorem książki "Madagaskar Tomek na Czerwonej Wyspie". Wydarzenie będzie miało miejsce 4 grudnia 2014 w Bibliotece Romańskiej o godzinie 17:00.

 

Gorąco zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Owsianym, autorem książki "Madagaskar Tomek na Czerwonej Wyspie".

Wydarzenie będzie miało miejsce 4 grudnia 2014 w Bibliotece Romańskiej o godzinie 17:00.

Madagaskar jest dziś domem użytkowników Facebooka i tych, którzy nigdy nie widzieli żarówki. Gdzieś pomiędzy ich światami, wśród termitier, luźnych drzew i kęp suchej trawy leży miasteczko Mampikony. Turyści tam nie zaglądają - nie mają po co. W Mampikony atrakcją jest bowiem zwykła codzienność... Zwykła? W żadnym razie! Jest pełna niesamowitych historii, intryg i absurdów godnych Monty Pythona. I o niej między innymi opowie autor.
Opowie, jakie dźwięki budzą mieszkańców i dlaczego co rusz słyszy się mora-mora, powolutku! O tym co robili Milion, Miliard i Dolar w szkolnej ławce i tym, jak leczy sie malarię z dala od szpitala. Będzie o cebulowym złocie i o wartości madagaskarskich banknotów. O mentalności i duchowości prowincji. Będą też malgaskie kalambury, odciski lemurzych łapek i zapachy ylang-ylang...
 

Zapraszamy również do polubienia wydarzenia na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/1507065789579655/

 

 

 

Ochrona prywatności