Pokaz filmu francuskiego „Przychodzi facet do lekarza” (Supercondriaque)

Komedia, Francja 2014, 107 min, Kino Nowe Horyzonty, czwartek 29 maja o godz. 20:00, sala 3

Reżyseria: Dany Boon („Jeszcze dalej niż północ”, „Nic do oclenia”)

Obsada: Dany Boon („Jeszcze dalej niż północ”, „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus”,  „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”)

Kad Merad („Jeszcze dalej niż północ”, „Pan od muzyki”, „Mikołajek”), Alice Pol („Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, „Przepis na miłość”)

 

Romain Faubert ma 40 lat i jest zdrowy jak ryba. Problem w tym, że nie chce w to uwierzyć. Gorzej – jest przekonany, że jego organizm jest kłębowiskiem bakterii, wirusów i wszelkiego rodzaju chorób. Byłby to jego prywatny kłopot, gdyby nie fakt, że swoją manią rujnuje życie jedynego przyjaciela – doktora Zvenki. Poczciwy medyk codziennie musi wybijać z głowy Romaina kolejne urojone schorzenia, a ich chora relacja wykracza daleko poza lekarski gabinet. Romain potrafi nawiedzić swego lekarza bez uprzedzenia w trakcie zabiegu, podczas rodzinnej uroczystości czy w domu w środku nocy. W końcu miarka przebiera się, gdy jak zwykle umierający Romain zaczyna okazywać bardzo żywe uczucia siostrze doktora. Zvenka nie podziela poglądu, iż miłość jest lekarstwem na wszystko. Wprowadza więc w życie własny plan wyleczenia hipochondryka. Plan równie „łatwy” jak resocjalizacja Hannibala Lectera…

 

Znakomita komedia w reżyserii największego europejskiego komika Dany Boona, twórcy takich hitów jak „Jeszcze dalej niż północ” i „Nic do oclenia”.

Najpopularniejsza francuska komedia od czasu „Nietykalnych”. Prawie 6 milionów widzów we Francji.

 

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności