Koncert francuskiej grupy ELEPHANT

Poniedziałek 17 marca 19.00

FR

ÉLÉPHANT - dziwna nazwa dla niezwykłej grupy.  Kryją się za nią dwie kruche postaci: Lisa Wisznia (27 lat) i François Villevieille (29 lat). Poznali się w nocy, w samym środku zimy w 2007 roku. Dla François Lisa jest pogodną osobą o błyskotliwym umyśle, łatwo ekscytującą się na samą myśl o tworzeniu i wykonywaniu piosenek. Sama wymyśla i tworzy teledyski do ich utworów, bo jak przyznaje: „dzisiaj, często słucha się piosenek w internecie, jednak bez obrazu trudniej jest pójść im dalej w świat”. Lisa natomiast widzi w koledze z zespołu osobę dobrze zorganizowaną i podejmującą przemyślane decyzje, muzyka żądnego przygód i marzącego o „muzycznej” przyszłości: pisanie piosenek, komponowanie, śpiewanie.

Tych dwoje uzdolnionych artystów zaraża elektryzującym entuzjazmem wszystkich napotkanych na swojej drodze. The Do, duet francusko-fiński wspiera ich i stworzył dla nich utwór (Oui, peut-être non), mają także wsparcie ze strony Benjamina Biolay. Lisa i François nie są jedynymi osobami w zespole, towarzyszą im: menadżer, obsługa techniczna oraz producent, który jest z nimi od początku.

Szalony okres grupy ÉLÉPHANT zaczął się od czasu ich pojawienia się w Internecie na takich stronach jak My Space, Facebook, You Tube, które były najlepszym miejscem na szybkie rozpowszechnienie ich muzyki. Trzy klipy własnej produkcji, wyprodukowane za grosze, od dawna już krążą po sieci: Lisa, Rien, Collective mon amour. Teledyski transmitowane są w telewizji bez przerwy, również radiowcy są pod wielkim wrażeniem tego mini albumu zawierającego pięć utworów o kojącym brzmieniu: Rien, Au fond, Collective mon amour, I think I love you i Lisa. Wreszcie, kiedy doszło do momentu nagrania całego albumu, Lisa i François nie potrzebowali innych muzyków do współpracy - sami zagrali na prawie wszystkich instrumentach, zostawiając pole do popisu jedynie Marlonowi B, który zajął się aranżacją i dźwiękiem (współpracował wcześniej m.in. z Brigitte, -M-, Hugh Coltman’em).
 

W czasach ciężkiej sytuacji gospodarczej na całym świecie, ÉLÉPHANT zdobywa rynek muzyczny piosenkami odznaczającymi się dużą lekkością. Czasami bywa ona złudna, jak w Les voyages, Danse, danse oraz Collective mon amour, wielkim przeboju, w którym grupa radzi nam, aby „pomalować życie na blond”. W przypadku piosenek Lisa i Oui, peut-être non, fałszywa lekkość ustępuje miejsca prawdziwej głębi. Podczas nagrywania płyty, zespół pozwolił sobie na całkowitą swobodę w komponowaniu muzyki jak i w pisaniu tekstów.
Grupa zagrała do tej pory sześćdziesiąt koncertów m.in. razem z Pauline Croze, Tom McRae. Lisa występująca cała w różu, François ubrany na niebiesko; ona grająca na perkusji, on uderzający pałkami o walizkę, jakby była wielkim bębnem basowym. Swoimi występami uwiedli publiczność. Duet ÉLÉPHANT odnalazł swoje miejsce na nowej scenie francuskiej obok takich wykonawców jak The Do i Brigitte.

 

 

Bilety 30 zł, 25 zł ulgowe i grupowe – Kasa Teatru Lalek plac Teatralny 4
Rezerwacji biletów można dokonać: telefonicznie lub drogą elektroniczną w Biurze Organizacji Widowni.
Rezerwacje elektroniczne od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30.
Rezerwacja elektroniczna jest ważna po jej potwierdzeniu zwrotnym e-mailem przez Biuro Organizacji Widowni.
Godziny pracy Biura Organizacji Widowni: od poniedziałku do piątku  7:30 - 15:30
tel: 71 335 49 11; 71 335 49 12; 71 335 49 49 ; e-mail: widownia@teatrlalek.wroclaw.pl
Kasy Biletowa czynna od wtorku do piątku 9:00 – 19:00; przerwa od 14:30 do 15:00
w soboty i niedziele na dwie godziny przed spektaklem, tel: 71 335 49 10

 

Partnerzy:

 

 

 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności