11. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Kinie Nowe Horyzonty

"Vive la France! 10-16 lipca

11. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Kinie Nowe Horyzonty

"Vive la France!' od 10 do 16 lipca zapraszamy na przegląd najnowszych filmów z ojczyzny kinematografii. W programie znajdą się premierowe i przedpremierowe pokazy dzieł docenionych przez publiczność i krytyków we Francji. Wśród nich "Czysta jak śnieg" w reż. Anne Fontaine, pulsująca erotycznym napięciem, współczesna wersja baśni o Królewnie Snieżce z Isabelle Huppert w roli Złej Królowej, "Jak być dobrą żoną" w reż. Martina Provosta, pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości z Juliette Binoche w roli głównej, "Prawdziwa miłość" w reż. Claire Burger, nagodzona na Festiwalu w Wenecji, słodko-gorzka historia ojca, który musi zająć się wychowaniem nastoletnich córek oraz "Dilili w Paryżu" w reż. Michela Ocelota, zdobywca Cesara dla najlepszego filmu animowanego  w 2019 r.

Wydarzeniem specjalnym wrocławskiej odsłony przeglądu będzie pokaz klasyka kinematografii francuskiej filmu "Okruchy życia" z popisową rolą zmarłego w maju, w wieku 94 lat, Michela Piccoli.

Organizatorami 11.Przeglądu Nowego Kina Francuskiego są Instytut Francuski w Polsce, Gutek Film oraz Kino Nowe Horyzonty

Uwaga! Przy zakupie 5 i więcej biletów, cena za jeden pokaz wynosi tylko 15 zł.

Program 11. Przegladu Nowego Kina Francuskiego

 

 

 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności