STRACH SIĘ BAĆ. Językowa gra miejska we Wrocławiu

Zapraszamy na magiczną grę miejską z okazji Europejskiego Dnia Języków. W sobotę 23 września, w samo południe, z magicznych portali wyjdą tajemniczy Ludzie Cienia by opanować zaułki Wrocławia. Czy komuś z graczy uda się ich oswoić i… przeżyć?

23/09/2017 - From 11:00 to 16:00

Grę „Strach się bać” rozpoczniemy o godz. 11.00. W południe, gdy słońce rozświetli zakamarki miasta oślepiając jego mieszkańców, w wyniku niewerbalnej koniunkcji sfer werbalnych Świat połączy się z Zaświatem. W ośmiu Językowych Centrach Wszechświata otworzą się Portale, które opuszczą Ludzie Cienia. Na ich widok słowa uwięzną w gardle, dlatego zabraknie słów by ich opisać. Nie można ich pokonać, ale… do godz. 16.00 można porozumieć się z nimi i spróbować ich oswoić, nim zagubieni rozejdą się po świecie przynosząc więcej szkody niż pożytku.

 

W grze może uczestniczyć aż 300 śmiałków połączonych w 3-5-osobowe drużyny Mistrzów Światła, wyposażone w Amulet, okultystyczną mapę i magiczne zwierciadło z zapasem punktów drużyny, odzwierciedlające jej aktualny Stan Ducha. Wraz ze stratą kolejnych punktów (za błędy w zadaniach i potyczki z Ludźmi Cienia) Stan Ducha będzie malał.

W Językowych Centrach Wszechświata czekają na Was lekko szaleni naukowcy oraz Wiedzący posiadający dar znajomości języków obcych – angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, szwedzkiego, czeskiego, ukraińskiego i rosyjskiego. Właśnie w tych językach trzeba będzie rozmawiać i rozwiązywać zagadki prowadzące do poznania zaklęć. Natomiast w Bezpiecznej Przystani zdobędziecie bezcenne informacje o tych, którzy opuszczą Portale.

Wygra drużyna, która w ciągu 5 godzin oswoi jak najwięcej Ludzi Cienia zachowując przy tym jak najwyższy Stan Ducha. Nagrodami dla trzech najlepszych zespołów będą zaproszenia do restauracji.

Na wspólną zabawę zapraszają Komisja Europejska i Parlament Europejski oraz wrocławscy partnerzy EDJ

 Zgłoszenia do gry będą przyjmowane od 5 do 20 września włącznie, za pośrednictwem strony Europejskiego Dnia Języków we Wrocławiu.

u

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności