Premiera filmu "Playtime" Jacquesa Tati na Blu-Rayu

16 Wrzesień 2016

Uwaga koneserzy kina francuskiego! Attention !

Mayfly wspólnie z CinemaPM wydaje Blu-raya z kultowym filmem francuskiego reżysera Jacquesa Tati "Playtime". Data premiery to 16.09.2016. Film będzie można kupić na stronie http://cinemapm.com/ lub http://sklep.mayfly.pl

Polecamy!

 

OPIS FILMU

 

Uznawany za arcydzieło film PlayTime jest jednocześnie najbardziej ambitnym i kosztownym przedsięwzięciem w karierze Jacques’a Tatiego. W czasie realizacji był najdroższą produkcją filmową w historii Francji. Obraz ułożony w formę luźno powiązanych ze sobą zdarzeń przedstawia losy Pana Hulot, który wyrusza do wysoko rozwiniętego technicznie Paryża.

 

Na potrzeby realizacji zbudowano specjalne dekoracje w studio w Saint-Maurice pod Paryżem. Na powierzchni  15. tysięcy metrów kwadratowych zaprojektowano supernowoczesne miasto drapaczy chmur i szklanych biurowców, które po okresie zdjęciowym zaczęło funkcjonować jako „Tativille”.

 

PlayTime wywarło wielki wpływ na twórców takich jak Jean-Pierre Jeunet, Wes Anderson, Roy Andersson czy AkiKaurismäki. W 2012 roku film znalazł się na  42. miejscu na liście „Top 50 filmów wszech czasów” przygotowanej przez Brytyjski Instytut Filmowy.

 

 

Jacques Tati (1907-1982) to filmowiec, który do swoich filmów pisał scenariusze, produkował je, reżyserował, a także odtwarzał główną rolę. Stworzył postać „Pana Hulot” – jedynego w swoim rodzaju, wzbudzającego sympatię, ale nieprzystosowanego do świata osamotnionego człowieka. Pan Hulot to alter ego reżysera, w którego postać Jacques Tati wcielił się łącznie cztery razy. Filmy te zamiast fabuły mają kaskadę zdarzeń, zamiast pary głównych bohaterów mają w obsadzie setki postaci, zamiast być klasyczną komedią są cudownym aktem obserwacji.

 

 

 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności