Ambasador Francji zaprasza do przyłączenia się do Club France en Pologne

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do Club France en Pologne. Club France en Pologne zrzesza absolwentów francuskich uczelni, stypendystów rządu francuskiego oraz studentów i absolwentów studiów francuskojęzycznych w Polsce.

17/06/2015 - 12:00

Club France en Pologne, zainicjowany przez Ambasadę Francji w Polsce w 2010 roku, jest siecią społecznościową zrzeszającą absolwentów francuskich uczelni (uniwersytetów i Grandes Écoles), stypendystów rządu francuskiego oraz studentów i absolwentów studiów francuskojęzycznych w Polsce. Club France en Pologne jest także otwarty dla mieszkających w Polsce Francuzów oraz wszystkich osób, które w przeszłości były na stażu lub na studiach we Francji.

Śledzenie losów zagranicznych absolwentów francuskich uczelni jest jednym z priorytetów Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego, które zainicjowało 26 listopada ubiegłego roku nową platformę „FranceAlumni". Cyfrowa platforma ma na celu zrzeszenie wszystkich byłych zagranicznych absolwentów francuskich uczelni z całego świata. Club France en Pologne jest ściśle związany z wielką międzynarodową siecią FranceAlumni.

Aktualnie sieć Club France en Pologne liczy już ponad 1500 członków i oferuje bezpłatny serwis informacyjny o bieżących francusko-polskich wydarzeniach oraz ułatwia kontakty z innymi członkami sieci. Na swojej stronie internetowej www.clubfrancepologne.pl, Club France en Pologne udostępnia spis członków z opcją wyszukiwania kontaktów w celach zawodowych lub prywatnych.

Co dwa miesiące, Club France en Pologne oraz APGEF (Stowarzyszenie polskich absolwentów Grandes Écoles) publikują wspólnie biuletyn Connexion France-Pologne, a w nim informacje o polsko-francuskich wydarzeniach organizowanych zarówno we Francji jak w Polsce.
Club France en Pologne organizuje również spotkania zawodowe typu networking na temat aktualnych tematów dotyczących francusko-polskiego świata biznesu (ostatnie spotkania poświęcone były tematyce rozwoju start-upów oraz dziedzinom takim jak architektura, dizajn i projektowanie), oraz zaprasza na imprezy organizowane przez Instytut Francuski w Polsce  (koncerty, festiwale filmowe).

Club France en Pologne we współpracy z dziewięcioma przedsiębiorstwami uruchomili w tym roku nową usługę pozwalającą na odszukanie ofert pracy i staży skierowanych do osób z profilem podwójnej kultury polsko-francuskiej. Aktualne oferty dostępne są na stronie www.clubfrancepologne.pl .

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do Club France en Pologne.

 

Aby otrzymać informację o warunkach przystąpienia do Club France en Pologne prosimy pisać na adres: club.francepologne@gmail.com lub znaleźć informację na stronie: www.clubfrancepologne.pl

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności