Szlakiem lutnistów ze Śląska

W dniach 3-6 października w ramach cyklu „Szlakiem lutnistów ze Śląska” odbędą się cztery koncerty amerykańskiego lutnisty Paula Beiera.

03/10/2013 - 19:00

Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe rozpoczyna realizację nowego projektu poświęconego muzyce dawnej. W dniach 3-6 października odbędą się koncerty w ramach cyklu „Szlakiem lutnistów ze Śląska” . To pierwszy tego typu projekt w Polsce, który ma na celu popularyzację bogatych tradycji muzycznych na Śląsku, w szczególności muzyki lutniowej, a także miejsc i miejscowości, które wiążą się z prezentowanym repertuarem muzycznym. Pomysłodawcą projektu jest Grzegorz Joachimiak – muzykolog z Uniwersytetu Wrocławskiego. Ideą koncertów jest przedstawienie kultury muzycznej na Śląsku w kontekście historycznym i artystycznym, w szczególności muzyki lutniowej, która była bogato reprezentowana w tym regionie i często nie odbiegała od poziomu, jaki osiągnęła w Europie Zachodniej.

 

 

W kościele św. Krzysztofa we Wrocławiu odbędzie się koncert wybitnego amerykańskiego lutnisty Paula Beiera. Artysta wystąpi 6 października o godzinie 19:00. Będzie to jeden z czterech koncertów organizowanych w ramach cyklu „Szlakiem lutnistów ze Śląska”, pozostałe odbędą się w Brzegu, Legnicy i Jeleniej Górze.  

 

WIĘCEJ

 

 

 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności