Obchody Święta Frankofonii

20 marca – Międzynarodowy Dzień Frankofonii!

Z przykrością informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, odwołane zostają wszystkie spotkania, mające się odbyć w ramach obchodów Święta Frankofonii, organizowane w Alliance Francaise, a także poza jego siedzibą.

25/03/2020 - 18:00

20 marca – Międzynarodowy Dzień Frankofonii.

Każdego roku, w marcu, miłośnicy języka francuskiego wspólnie świętują frankofonię
i wartości humanitarne, które ono wyraża, w tym dialog kultur, szacunek dla różnorodności, solidarność i demokrację, obronę praw człowieka i dostęp do edukacji.

Polska jest członkiem obserwatorem Międzynarodowej Organizacji Frankofonii (OIF), która zrzesza 77 państw i ponad 890 milionów kobiet i mężczyzn z całego świata komunikujących się w języku francuskim. 

Ambasady krajów frankofońskich wraz z Instytutami kultury zachęcają do odkrywania swojego kulturalnego bogactwa przez cały marzec.

 

W ramach tego święta Alliance Française w Szczecinie, wraz ze współorganizatorami,  zaprosił na liczne atrakcje. Niestety,  z powodu epidemii wirusa COVID-19 spotkania te nie odbędą się.

 Współorganizatorami tych wydarzeń kulturalnych byli: Ambasada Francji, Instytut  Francuski, Campus France, Ambasada Szwajcarii, INKU – Szczeciński Inkubator Kultury, Media Dizajn, Uniwersytet Szczeciński-Wydział Humanistyka – Filologia Romańska, Art. Republica

Działalność kulturalna AF zawieszona zostaje na czas do odwołania.

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować.

 

Dziękujemy za zrozumienie.

Ochrona prywatności