Lubelskie Stowarzyszenie Alliance Française

Kursy języka francuskiego dla wszystkich - nauka dla dzieci i dorosłych, wszystkie poziomy, lektorzy polscy i francuscy "native speakers". Język ogólny oraz język specjalności - prawo, stosunki międzynarodowe, hotelarstwo i turystyka, medycyna.

Lubelskie Stowarzyszenie Aliance Française

 Alliance Française od strony ulicy Cichej Ogródek Alliance Française Niewiele jest szkół językowych specjalizujących się w nauczaniu jednego, wybranego języka. Taką szkołą niewątpliwie jest Alliance Française w Lublinie, która od 30 lat specjalizuje się w prowadzeniu kursów języka francuskiego. Francuski to język o ustalonej pozycji międzynarodowej, pozwalający na wejście na rynek pracy we Francji i innych krajach francuskojęzycznych. Jest to także drugi obowiązkowy język w strukturach Unii Europejskiej.

Oferta dydaktyczna Alliance Française obejmuje kursy języka ogólnego na wszystkich poziomach, dla dorosłych, młodzieży i dzieci, oraz kursy specjalistyczne, np. francuski prawniczy, hotelarstwa i turystyki, a niebawem również francuski medyczny. Zajęcia są prowadzone w grupach oraz w systemie indywidualnym.

Zajęcia w Alliance Francaise trwają 60, 90 (semestr), 120, 150, 180, a na życzenie również w innych wymiarach godzin i porach. Lektorzy wykorzystują w pracy dydaktycznej metodę komunikacyjną wraz z najnowszymi podręcznikami francuskimi. Alliance Francaise prowadzi też zajęcia przygotowujące do matury oraz do egzaminów międzynarodowych. Jest jedynym w regionie centrum egzaminacyjnym, w którym prowadzone są międzynarodowe egzaminy Delf i Dalf. Do firm adresowana jest oferta kursów na zamówienie. Cennym uzupełnieniem dydaktyki jest możliwość korzystania z bogatej kolekcji (ok. 10 tysięcy) biblioteki, gdzie czytelnicy mają dostęp do internetu, kolekcji płyt CD, DVD i CD ROM oraz prasy.

Stałym uzupełniem pracy dydaktycznej jest działalność kulturalna (koncerty, wystawy, wykłady, projekcje filmowe...), którą Lubelskie Stowarzyszenie Alliance Francaise prowadzi przy współpracy z wieloma instytucjami kulturalnymi Lublina, jak Radio Lublin, Filharmonia Lubelska, Kawiarnia Artystyczna Hades, kino Chatka Żaka itd

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności