Majówka znad Sekwany - koncert czasowo ANULOWANY

koncert 4 francuskich wirtuozów w Lublinie

Koncert zostanie zorganizowany w późniejszym terminie. Przepraszamy. Zapraszamy na koncert 4 wybitnych muzyków francuskich w składzie: Eric Franceries (gitara), Jérémy Jouve (gitara), Jérémy Vannereau (bandoneon) i Pierre Fouchenneret (skrzypce). Koncert złożony z 3 części: 1. gitara-bandoneon, 2. gitara skrzypce, 3. gitary, bandoneon i skrzypce. Repertuar klasyczny i współczesny.

07/05/2020 - 19:00
Bilety i rezerwacje (100,-, 80,-, 70,- zł): 607 260 770, 504 433 508, 509 144 607, 81 532 47 31, e-mail: alliance@aflublin.pl

Szanowni Państwo, z powodu trwającej pandemii i licznych restrykcji jesteśmy zmuszeni odwołać koncert pt. Majówka znad Sekwany. Rozmawiamy z artystami o przeniesieniu tego wydarzenia na jesień. Będziemy Państwa informować na FB i naszej stronie. Przepraszamy i zapraszamy ponownie, kiedy zaraza ustąpi i będziemy mogli spotkać się przy pięknej muzyce. Do tego czasu prosimy uważać na siebie i pamiętać, że koncert na pewno się odbędzie, tyle że później, niż planowaliśmy. Pozdrawiamy Państwa serdecznie. Organizatorzy.

 

Eric Franceries - naukę gry na gitarze rozpoczął jako ośmioletni chłopiec. Pierwsze nagrody zaczął zdobywać już w wieku 20 lat. Występuje na festiwalach międzynarodowych, koncertuje na całym świecie jako solista i wspólnie z orkiestrami symfonicznymi. Często bierze udział w pracach jury festiwali i konkursów gitarowych (w Tychach wiele razy przewodniczył jury Festiwalu Gitarowego).
Jeremy Vannereau - w wieku 11 lat został zaproszony elitarnej grupy młodych talentów, z którymi nagrywał dla TV francuskiej i radia, wystąpił na największych scenach Francji (m.in. Zenith). W 1992 r. wystąpił na otwarciu zimowych igrzysk w Albertville. Kształcił się m.in. u Richarda Galliano. Nagradzany na największych konkursach we Francji. Gra z orkiestrami w Europie, m.in. w Filharmonii Wrocławskiej.
Jérémy Jouve – wychowanek Erica Franceries, uznany "nowym ambasadorem gitary klasycznej za granicą". Występuje na całym świecie, a jego ambicją jest połączenie brzmień gitary klasycznej z nowoczesnością. Ostatni album « Cavalcade » jest przykładem przełomowej dla niego współpracy ze współczesnym kompozytorem Mathiasem Duplessy . W duecie Pierre’em Fouchenneret obaj artyści „rozmawiają” ze sobą, prowadząc słuchaczy wprost do serca intymności dźwięku!
Pierre Fouchenneret – cudowne dziecko muzyki, w wieku 16 lat Pierre Fouchenneret otrzymał m.in. I nagrodę w kategorii skrzypiec i muzyki kameralnej Konserwatorium Paryskiego i został laureatem Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Bordeaux. Nagrał na CD m.in. wszystkie dzieła Beethovena oraz muzyki kameralnej Gabriela Fauré. Występuje z najlepszymi artystami (Fine Art Quartet, Jean-François Heisser, Jean-Frédéric Neuburger, Zongh Xu, Julien Leroy, Nicolas Angelich…)

Program koncertu:
I. E. Franceries/ J. Vannereau – Duo Buenos Aires
Diego Pujol, Juan Carlos Cobian, Pedro Laurenz, Carlos Gardel, Astor Piazzolla, Julian Plaza
II. J. Jouve/ P. Fouchenneret
Fritz Kreisler (1875-1962) : Praeludium und Allegro "in the style of Pugnani
Arcangelo Corelli: Sonate op.5 n°11
Astor Piazzolla
Manuel de Falla: Canciones populares españolas
III. E. Franceries, J. Vannereau, J. Jouve, P. Fouchenneret - QUATUOR DEUX GUITARES/ VIOLON/ BANDONÉON
Astor Piazzolla: Michelangelo 70, Milonga del Angel, Tzigane Tango, Soledad, Libertango

 

https://www.youtube.com/watch?v=aE1suoJfQ9Y

https://www.youtube.com/watch?v=zJ5Y2M7CQSQ&list=OLAK5uy_nIhTz-aMWiUaWv7...

Koncert zrealizowany dzięki pomocy Miasta Lublin oraz firm Technobeton, Savarez, Inergy.

 

Bilety i rezerwacje (100,-, 80,-, 70,- zł): 607 260 770, 504 433 508, 509 144 607, 81 532 47 31, e-mail: alliance@aflublin.pl

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności