10. edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego

W 2019 roku Przegląd obchodzi swoje dziesięciolecie. Z tej okazji, oprócz najlepszych francuskich filmów ostatnich lat, w programie znalazł się również pokaz z muzyką na żywo w wykonaniu wybitnego francuskiego pianisty Jean-François Zygela, który 29 maja w Filharmonii Narodowej w Warszawie zilustruje muzycznie film „Upiór w operze”.

10. edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego

W 2019 roku Przegląd obchodzi swoje dziesięciolecie. Z tej okazji, oprócz najlepszych francuskich filmów ostatnich lat, w programie znalazł się również pokaz z muzyką na żywo w wykonaniu wybitnego francuskiego pianisty Jean-François Zygela, który 29 maja w Filharmonii Narodowej w Warszawie zilustruje muzycznie film „Upiór w operze”. Widzowie kina Muranów (i kin w 12 miastach w Polsce) będą mieli okazję zobaczyć między innymi: francuskiego kandydata do Oskarów 2019 – „Ból” w reż. Emmanuela Finkiela, na podstawie autobiograficznej prozy Marguerite Duras, największy sukces francuskiego kina w 2018 roku – „Niezatapialnych” w reżyserii Gilles’a Lellouche’a, z Mathieu Amalrikem, Guillaume’em Canetem i Benoît Poelvoorde’em, ostatni film francuskiej reżyserki Agnes Vardy: „Varda według Agnès czy komedię „Tajemnica Henriego Picka” z Fabrice’em Luchini i Camille Cottin.

W Lublinie filmy festiwalowe będzie można oglądać od 25 maja do 5 czerwca. Miejsce: Chatka Żaka, ul. Idziego Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin.

Więcej informacji: https://www.institutfrancais.pl/pl/evs/10-edycja-przegladu-nowego-kina-francuskiego

 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności