9. edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego-Lublin, Chatka Żaka, 18-27 maja,

Broszurka z repertuarem i datami projekcji dostępna jest w załączniku. Dzięki uprzejmości Instytutu Francuskiego w Warszawie zapraszamy do obcowania z kulturą francuską!

W programie Przeglądu po raz kolejny znaleźli się zdobywcy Cezarów, najważniejszych nagród filmowych we Francji. W 2018 roku francuska Akademia Filmowa nagrodziła między innymi „120 uderzeń serca (reż. Robin Campillo). Film zdobył rekordową liczbę nominacji i pięć statuetek - za najlepszy film, debiut, rolę drugoplanową, scenariusz, muzykę i montaż. Widzowie Przeglądu będą mogli obejrzeć również „Barbarę” (reż. Mathieu Almaric). Tegoroczna nagroda Cezara dla najlepszej aktorki trafiła do Jeanne Balibar, odtwórczyni tytułowej roli legendarnej francuskiej piosenkarki, Barbary. Inne tytuły tegorocznej edycji to między innymi „Jeannette, dzieciństwo Jeanne d’Arc”  - najnowszy film Bruno Dumonta, który opowieść o francuskiej bohaterce narodowej ubrał w formę musicalu, czy „Isabelle i mężczyźni” w reżyserii Claire Denis z jedną z najlepszych komediowych ról Juliette Binoche.

Lublin, Chatka Żaka 18-27 maja 2018r.  http://www.umcs.pl/pl/chatka.htm

https://www.institutfrancais.pl/pl/evs/9-edycja-przegladu-nowego-kina-franucskiego (pod podanym linkiem na stronie Instytutu Francuskiego znajdą Państwo, opisy filmów festiwalowych i ich trailery).

Pièce(s) jointe(s)

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności