Michał Batory w Łodzi

Michał Batory, emblematyczny, polsko-francuski artysta.

From 16/03/2020 - 10:00 to 17/04/2020 - 18:00

Michał Batory, emblematyczny, polsko-francuski artysta.

Tworzy plakaty dla największych sal koncertowych i teatrów, dla największych festiwali we Francji, ale także w wielu innych krajach, w Belgii, Szwajcarii, w Polsce. Jest mistrzem transfiguracji dzieł sztuki, wznosi się na szczyt kreatywności aby stworzyć niezwykle wizualizacje do powieści, sztuk teatralnych, spektakli muzycznych i tanecznych. Artysta cieszy się międzynarodową sławą i uznaniem. Wystawiał swoje prace na całym świecie: w Meksyku, Izraelu, Chinach, Kanadzie, Ekwadorze.

Dzieła Batorego, łączące fotografię, rzeźbę i ilustrację, znajdują się na kolumnach reklamowych Paryża, w metrze, na murach i są już nieodłącznym elementem pejzażu francuskiej stolicy.

Ośrodek Alliance Française w Łodzi pragnie uhonorować tego artystę, uosabiającego duchowy związek francusko-polski, prezentując jego prace w ramach wystawy « RETROPERSPEKTYWA ». Będzie można podziwiać jego twórczość w całej okazałości, nie tylko plakaty w różnych formatach, ale również kulisy jego twórczości, oryginalne rzeźby, wstępne szkice oraz okładki książek i płyt.

Wystawa:
Galeria Alliance Française
ul. Drewnowska 58a, Łódź

Muzeum Fabryki
ul. Drewnowska 58, Łódź

Galeria Re:Medium
ul. Piotrkowska 113, Łódź

Galeria Ultramaryna
ul. Wólczańska 118, Łódź

więcej informacji na stronie: http://michalbatory.aflodz.pl/

 

Ochrona prywatności