Koncert muzyki francuskiej - Frankofonia 2019

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki francuskiej w wykonaniu Mieczysława Gajosa i Lucasa Dymnego w dniu 22 lutego 2019 roku o godz. 18.00.

22/02/2019 - 18:00

Mieczysław GAJOS

Romanista, językoznawca i glottodydaktyk,pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Miłośnik i propagator kultury francuskiej w Polsce.   Znawca życia i twórczości Edith Piaf. Autorksiążki o Edith Piaf i tłumacz tekstów jej piosenek. Jest także autorem sztuk teatralnych oraz scenariuszy widowisk muzycznych. Reżyseruje spektakle teatralne przygotowywane przez Autorską Grupę Teatralno-Kabaretową AKK PLONS. Występuje jako aktor i wokalista. Koncertuje w kraju i za granicą, śpiewającpiosenki z repertuaru Edith Piaf i innych wykonawców z francuskiego obszaru językowego.

Od wielu lat gromadzi w swoim prywatnymarchiwum dokumenty związane z życiem i twórczością Edith Piaf. Niektóre z nich były już prezentowane na wystawach w Łodzi, Gdańsku, Toruniu, Turku i Zbąszyniu.

 

Lucas DYMNY

Repertuar składa się z piosenek śpiewanychpo francusku, polsku, angielsku, niemieckui portugalsku oraz z utworów instrumentalnych (ukulele) zebranych podczas licznych podróżyi towarzyszących im spotkań. Niektóre z piosenek są tradycyjne, zapożyczone od francuskich pieśniarzy takich jak Brassens, Perret, Trenet, Moustaki, Taniere.. i kompozytorów jak Armstrong, Pixinguinha, inne są własnymikompozycjami. W obu przypadkach piosenki opowiadają o wolności, naturze, zwierzętach, miłości... a wszystko z dawką humoru.

 

WSTĘP WOLNY

Miejsce: Galeria Sztuki Park Kulturowy Miasto Tkaczy, Zgierz, ul. Rembowskiego 1

 

 

Patronat medialny:

Ochrona prywatności