Spektakle Comédie-Française transmitowane przez Multikino!

Multikino i Institut Français zapraszają do udziału w nowym cyklu Teatrów na Wielkim Ekranie „Comédie-Française w Multikinie”. Pokazy spektakli w Polsce odbywają się pod honorowym patronatem długoletniego aktora Komedii Francuskiej Andrzeja Seweryna.

From 23/01/2017 - 19:00 to 19/09/2017 - 23:00

Multikino i Institut Français zapraszają do udziału w nowym cyklu Teatrów na Wielkim Ekranie „Comédie-Française w Multikinie”. Pokazy spektakli w Polsce odbywają się pod honorowym patronatem długoletniego aktora Komedii Francuskiej Andrzeja Seweryna. Pierwszy pokaz: „Romeo i Julia” odbędzie się 23 stycznia 2017 o godz. 19.00 

Legendarny dramat światowego repertuaru po setkach lat, jakie upłynęły od jego napisania i wielu różnorodnych interpretacjach, jakim był poddawany, stał się wzorcem historii miłości absolutnej. Jednak ujęcie Érica Rufa, reżysera paryskiego spektaklu, dalekie jest od romantycznego odczytania, do którego „Romeo i Julia” zwykle jest sprowadzany. Zastępca dyrektora Komedii Francuskiej, związany z tym teatrem od 1993 roku, stara się pokazać, że w dramacie Szekspira chodzi o coś więcej, niż tylko o tragedię miłości młodych kochanków i nienawiści bogatych rodów z Werony.

„Wytwory zbiorowej wyobraźni dotyczące znanego repertuaru fascynują mnie” – komentuje Éric Ruf. Próbując zrozumieć przyczyny romantycznej wizji dramatu, odkrył: „coś w rodzaju ducha zabawy, mit, tak obecny w umysłach ludzi, że stał się samonapędzającym i koncentrującym się na sobie”. Rzeczywiście, ta tragedia, która zawiera kilka uroczych momentów komediowych, to gra kontrastów, przeciwstawiająca naiwność miłości nastolatków nienawiści napędzającej przemoc między Montekimi a Kapuletami.

Romeo i Julia, Wiliam Szekspir, reżyseria: Éric Ruf. Obsada: aktorzy Comédie-Française, 185 min. Spektakl w języku francuskim z napisami w języku polskim.

Więcej informacji i bilety dostępne na stronie: https://multikino.pl/pl/wydarzenia/comedie-francaise/comedie-francaise-romeo-i-julia

 

Następne pokazy z cyklu: 23 marca 2017 „Mizantrop” i 19 września 2017 „Cyrano de Bergerac”.

 

Ochrona prywatności