Ekipa AF

Zarząd, dyrekcja i pracownicy Alliance Francaise w Katowicach

Zarząd  
 
Ireneusz Wajda - Prezes
Aleksander Ostenda - Vice-Prezes
Ewa Reymann - Vice-Prezes
Tadeusz Zarębski - Sekretarz
Roland Comte - Skarbnik

Dyrekcja

Stephane Jolivet

Sekratariat

Agnieszka Mick

 

Lektorzy:

 

Stéphane JolivetStéphane Jolivet

Miejsce zamieszkania: Sainte-Suzanne - francuska wyspa Réunion / Katowice

Wykształcenie: Uniwersytet Réunion, uniwersytet Montana, uniwersytet w Lyon. Magister języka angielskiego.

Doświadczenie zawodowe: Nauczyciel języka angielskiego na Réunion na poziomie gimnazjum, liceum i uniwersyteckim. Nauczyciel j. angielskiego oraz j. francuskiego w Polsce (różne szkoły językowe i szkolenia dla firm), tłumacz, lider zespołu w dziale finansów i księgowości w jednej z wielonarodowych firm zlokalizowanej w Polsce, dyrektor Alliance Francaise Katowice.

Zainteresowania: siatkówka, badminton, capoiera, DJ, taniec, nauka oraz nauczanie języków obcych.

 

 

 

Adriana KowalskaAdriana Kowalska

Miejsce zamieszkania: Sosnowiec

Wykształcenie: absolwentka IV LO im. St. Staszica w Sosnowcu, dyplom II Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Sosnowcu, studia magisterskie na Wydziale Filologii Romańskiej Uniwersytetu Śląskiego, studia podyplomowe w zakresie zarządzania, liczne staże i konferencje metodyczne w kraju i za granicą w ramach programów unijnych oraz stypendiów Rządu Francuskiego (ostatni w 2013 r. w Paryskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej).

Doświadczenie zawodowe: od 1997 r nauczyciel języka francuskiego na poziomie akademickim oraz kolejno kierownik praktyk pedagogicznych, promotor prac dyplomowych, w końcu wicedyrektor ds. dydaktycznych w Zespole Nauczycielskich Kolegiów Języków Obcych w Sosnowcu; wykładowca metodyki nauczania języków obcych w warszawskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej; tłumacz języka francuskiego; doradca metodyczny francuskiego wydawnictwa CLE International; szkoleniowiec w zakresie dydaktyki języka francuskiego jako obcego oraz autorka publikacji z tej dziedziny; autorka materiałów egzaminacyjnych, ministerialnych programów nauczania języka francuskiego oraz programów kształcenia; lektorka w renomowanych szkołach językowych w tym w Alliance Française.

Zainteresowania: sport (bieganie, narciarstwo, pływanie), podróże, psychologia, kino i literatura francuska, motoryzacja wersja light

 

Anna Kret-MąkaAnna Kret-Mąka

Miejsce zamieszkania: Tychy

Wykształcenie: II LO im. C.K. Norwida w Tychach. Filologia romańska na Uniwersytecie Śląskim- licencjat i studia magisterskie.

Doświadczenie zawodowe: Od wielu lat uczę języka francuskiego, zarówno dzieci jak i osoby starsze. Lektor w szkole Języków Obcych „Open School”. Od 2015 pracuję jako lektorka Alliance Française w Katowicach. Od 4 lat pracuje również jako Training&Project Coordinator w firmie Capgemini.

Zainteresowania: Sport, szczególnie jazda na rowerze, podróże, muzyka.

 

Magdalena ŁachaczMagdalena Łachacz

Miejsce zamieszkania: Katowice

Wykształcenie: Studia magisterskie na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, obecnie kontynuowane w ramach studiów doktoranckich z literaturoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego.

Doświadczenie zawodowe: Prowadzenie indywidualnych zajęć z języka francuskiego, tłumaczenia pisemne wykonywane dla Stowarzyszenia Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata Maitri, a także tłumaczenie symultaniczne dla Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Od 2015 roku lektorka w Szkole Francuskiej Alliance Française w Katowicach.

 

 

Frederic Mounier

Frédéric Mounier
 
Miejsce zamieszkania: Katowice (od roku)/ Saint-Etienne (Francja)
 
Wykształcenie: Licencjat z historii i magister języka francuskiego jako języka obcego
 
Doświadczenie zawodowe: Lektor języka francuskiego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, na kierunku filologia romańska, Institut Francuski w Bratysławie, Szkoła Językowa w Paryżu, NKJO w Koszalinie, Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie, firma Michelin Polska
 
Zainteresowania: Sport (maratony, narciarstwo, rower i pétanque), podroże i literatura
 
 

Jean-Francois NicolletJean-Francois Nicollet

Miejsce zamieszkania: Katowice, od 4 lat

Wykształcenie: Dyplom LCCE język angielski-japoński na Uniwersytecie Jean Moulin w Lyon

Doświadczenie zawodowe: Tłumaczenia i korekty oprogramowania / podręczników technicznych, recenzowanie koncertów na róznych stronach muzycznych, fotograf (sport, taniec, portrety).

Zainteresowania: muzyka, futbol amerykański, gry wideo, seriale i filmy, ser i gastronomia

 

Alyzee Selvon

Alyzée Selvon

Miejsce zamieszkania: Lille, Francja

Wykształcenie:  Dyplom licencjata z literatury językowej i kultury obcej - język japoński, studia magisterskie z dydaktyki języka francuskiego jako obcego na Uniwersytecie Charles De Gaulle w Lille.

Doświadczenie zawodowe: Nauczyciel języka francuskiego jako obcego w szkole językowej ACADA w Lille, nauczyciel stażysta języka francuskiego jako obcego w Liceum nr 110 i na Uniwersytecie Uralskim w Jekaterynburgu (Rosja), a także w Alliance Française de Kotte (Sri Lanka), asystentka języka francuskiego w szkołach w Saltvern i Alstad oraz w Bodø Videregående High School w Bodø (Norwegia).

Zainteresowania: podróże, literatura (kryminały), kino, fotografia

 

Krystyna SkurowskaKrystyna Skurowska

Miejsce zamieszkania: Katowice

Wykształcenie: staże pedagogiczne w Alliance Française w Paryżu, CLA w  Besençon, Cavilam w Vichy, IMEF w Montpellier, Institut de Touraine w Tours i specjalistyczne w Paryskiej Izbie Handlowo- Przemysłowej (CCIP) w Paryżu (język ekonomiczny i prawniczy)

W Alliance Francaise od czasu ukończenia studiów prowadzę kursy języka francuskiego ogólnego, na różnych poziomach zaawansowania, oraz języka specjalistycznego: prawniczego i handlowego.

Doświadczenie zawodowe: Jestem nauczycielem akademickim a także tłumaczem przysięgłym i konferencyjnym (TP/1237/06). Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz   studia podyplomowe dla tłumaczy konferencyjnych Katedry UNESCO Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od ponad 10 lat współpracuję z katowickimi sądami i prokuraturą, urzędami i oddziałem IPN  oraz biurami tłumaczeń LIDEX, NIUANS, VIVALANG.

Zainteresowania: turystyka wysokogórska, literatura światowa w wersji oryginalnej, relacje i różnice międzykulturowe, wykorzystanie technik teatralnych i nowoczesnych technologii w nauczaniu.

 

 
Jadwiga ZgorzelskaJadwiga Zgorzelska
 
Miejsce zamieszkania: Chorzów
 
Wykształcenie: Filologia romańska na Uniwersytecie Śląskim
Staże językowo-metodyczne - CLA w Besançon i IMEF w Montpellier, dyplom języka handlowego i ekonomicznego Paryskiej Izby Handlowo-Przemysłowej, Podyplomowe Studium Metodyki Języka Francuskiego - IKN Gdańsk, staże CODN i BCLE Ambasady Francji na temat cywilizacji krajów frankofońskich w Ustroniu, warsztaty języka ekonomicznego w Instytucie Francuskim w Krakowie,  kurs zarządzania treścią szkoleń e-learningowych na platformie Moodle w Szkole Komputerowej Impuls w Gliwicach
 
Doświadczenie zawodowe:  Nauczyciel języka francuskiego  - NKJO w Gliwicach,  III LO  z oddziałami dwujęzycznymi w Zabrzu, GWSH, Francuskie Podyplomowe Studium Restrukturyzacji Przemysłu Politechniki Śląskiej,  Alliance Française w Katowicach; 
Tłumacz - Międzynarodowa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach; wizyty studyjne sekretarzy gmin polskich w departamencie Deux-Sèvres; 
Ekspert MEN, członek komisji kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy, członek Prof-Europe
 
Zainteresowania: Kino, teatr, od 2013 roku aktywne uczestnictwo w warsztatach literackich SAGA w Krakowie
 
 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności