Ekipa AF

Zarząd, dyrekcja i pracownicy Alliance Francaise w Katowicach

Zarząd  
 
Roland Comte - Prezes
Aleksander Ostenda - Vice-Prezes
Ewa Reymann - Vice-Prezes
Romain Lateltin - Sekretarz
Ireneusz Wajda - Skarbnik

Dyrekcja

Stephane Jolivet

Sekratariat

Agnieszka Mick

 

Lektorzy:

 

Khedidja HamaniKhedidja Hamani

Miejsce zamieszkania: Katowice, Polska

Wykształcenie: Dyplom z tłumaczeń pisemnych i ustnych na Uniwersytecie w Algier, studia magisterskie na Uniwersytecie w Artois z dydaktyki języka francuskiego jako obcego, specjalizacja nauczanie w szkołach i przedsiębiorstwach (praktyki zawodowe w Alliance Française Katowice).

Doświadczenie zawodowe:  Zaangażowana w obronę oraz w propagowanie praw dziecka i praw człowieka w Algierskiej Sieci Obrony Praw Dziecka, w Algierii i w regionie Eurośródziemnomorskim. Jestem osobą zmotywowaną i pasjonującą się dziedziną pomocy humanitarnej i edukacji dzieci. Pracowałam jako nauczyciel języka francuskiego w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, byłam również zaangażowana w pracę grupy Hachette FLE, gdzie pełniłam funkcję konsultanta pedagogicznego i doradzcy ds. promocji.

Zainteresowania: Wolontariat, podróże humanitarne, prawa dzieci, technologie informacyjno-komunikacyjne w nauczaniu, kuchnia śródziemnomorska i francuska, taniec, muzyka i gra na gitarze, czytanie książek i pisanie
 

 

Małgorzata GalińskaMałgorzata Galińska

Miejsce zamieszkania: Katowice

Wykształcenie: IV LO M.Skłodowskiej-Curie w Chorzowie, Kursy w Alliance Francaise A1,A2,
Kilka miesięcy w Lyon i Marseille jako fille au pair, II Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Sosnowcu, Licencjat na Uniwersytecie Śląskim, Filologia romańska w Sosnowcu studia magisterskie

Doświadczenie zawodowe: Prowadzenie kursu j.francuskiego dla dzieci  przez dwa lata w Szkole "Translator" w Chorzowie, Tłumaczka stron internetowych dla firmy Brutto.pl, od roku 2006 nauczyciel w IIILO im.Adama Mickiewicza w Katowicach, oraz lektor w Szkole Języków Obcych "Empik" w Katowicach, a od roku 2010 również lektor w Szkole Francuskiej "Alliance Francaise" w Katowicach

Zainteresowania: Psychologia, pedagogika, metody szybkiego uczenia,
organizacja wycieczek i wyjazdów do Francji, ukończony kurs kierownika wycieczek zagranicznych

 

Patrycja JańczukPatrycja Jańczuk

Miejsce zamieszkania: Chorzów, Polska
 
Wykształcenie: Studia licencjackie w Kolegium Języków Obcych w Gliwicach, a następnie studia magisterskie na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, na kierunku filologia romańska. Studia podyplomowe: Menedżer logistyki, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.
 
Doświadczenie zawodowe: Od wielu lat uczę tego pięknego języka francuskiego, na różnych poziomach zaawansowania, od najmłodszych do najstarszych osób. Pracowałam również jako lektor języka francuskiego w chorzowskiej szkole językowej, a obecnie pracuję w Logistyce w „pachnącej” firmie francuskiej. Na studiach odbywałam liczne wyjazdy do Francji jako fille au pair.
 
Zainteresowania: muzyka, teatr, logistyka, języki obce, podróże, moda, szycie na maszynie.
 
 

Stéphane JolivetStéphane Jolivet

Miejsce zamieszkania: Sainte-Suzanne - francuska wyspa Réunion / Katowice

Wykształcenie: Uniwersytet Réunion, uniwersytet Montana, uniwersytet w Lyon. Magister języka angielskiego.

Doświadczenie zawodowe: Nauczyciel języka angielskiego na Réunion na poziomie gimnazjum, liceum i uniwersyteckim. Nauczyciel j. angielskiego oraz j. francuskiego w Polsce (różne szkoły językowe i szkolenia dla firm), tłumacz, lider zespołu w dziale finansów i księgowości w jednej z wielonarodowych firm zlokalizowanej w Polsce, dyrektor Alliance Francaise Katowice.

Zainteresowania: siatkówka, badminton, capoiera, DJ, taniec, nauka oraz nauczanie języków obcych.

 

Sabina KominowskaSabina Kominowska

Miejsce zamieszkania: Katowice
 
Wykształcenie: NKJO w Cieszynie, licencjat na UŚ, następnie studia magisterskie na Wydziale Filologicznym UŚ, na kierunku Filologia Romańska. 
 
Doświadczenie zawodowe: Od wielu lat pracuję na stanowisku nauczyciela języka francuskiego w sekcji dwujęzycznej I LO im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. Mam doświadczenie w pracy z młodzieżą i z dorosłymi na wszystkich poziomach zaawansowania językowego. W mojej karierze zawodowej wielokrotnie wykonywałam tłumaczenia ustne i pisemne, jestem czynnym egzaminatorem maturalnym, egzaminatorem dwujęzycznym oraz egzaminatorem DELF A1-B2. Miałam okazję uczestniczyć w wielu stażach metodycznych w Polsce (ORE) oraz we Francji (CIEP). Stale podnoszę moje kwalifikacje zawodowe. Obecnie studiuję logopedię w systemie studiów podyplomowych. 
 
Zainteresowania: kino, teatr, kuchnia, joga, literatura
 

Adriana KowalskaAdriana Kowalska

Miejsce zamieszkania: Sosnowiec

Wykształcenie: absolwentka IV LO im. St. Staszica w Sosnowcu, dyplom II Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Sosnowcu, studia magisterskie na Wydziale Filologii Romańskiej Uniwersytetu Śląskiego, studia podyplomowe w zakresie zarządzania, liczne staże i konferencje metodyczne w kraju i za granicą w ramach programów unijnych oraz stypendiów Rządu Francuskiego (ostatni w 2013 r. w Paryskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej).

Doświadczenie zawodowe: od 1997 r nauczyciel języka francuskiego na poziomie akademickim oraz kolejno kierownik praktyk pedagogicznych, promotor prac dyplomowych, w końcu wicedyrektor ds. dydaktycznych w Zespole Nauczycielskich Kolegiów Języków Obcych w Sosnowcu; wykładowca metodyki nauczania języków obcych w warszawskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej; tłumacz języka francuskiego; doradca metodyczny francuskiego wydawnictwa CLE International; szkoleniowiec w zakresie dydaktyki języka francuskiego jako obcego oraz autorka publikacji z tej dziedziny; autorka materiałów egzaminacyjnych, ministerialnych programów nauczania języka francuskiego oraz programów kształcenia; lektorka w renomowanych szkołach językowych w tym w Alliance Française.

Zainteresowania: sport (bieganie, narciarstwo, pływanie), podróże, psychologia, kino i literatura francuska, motoryzacja wersja light

 

Anna Kret-MąkaAnna Kret-Mąka

Miejsce zamieszkania: Tychy

Wykształcenie: II LO im. C.K. Norwida w Tychach. Filologia romańska na Uniwersytecie Śląskim- licencjat i studia magisterskie.

Doświadczenie zawodowe: Od wielu lat uczę języka francuskiego, zarówno dzieci jak i osoby starsze. Lektor w szkole Języków Obcych „Open School”. Od 2015 pracuję jako lektorka Alliance Française w Katowicach. Od 4 lat pracuje również jako Training&Project Coordinator w firmie Capgemini.

Zainteresowania: Sport, szczególnie jazda na rowerze, podróże, muzyka.

 

Magdalena ŁachaczMagdalena Łachacz

Miejsce zamieszkania: Katowice

Wykształcenie: Studia magisterskie na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, obecnie kontynuowane w ramach studiów doktoranckich z literaturoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego.

Doświadczenie zawodowe: Prowadzenie indywidualnych zajęć z języka francuskiego, tłumaczenia pisemne wykonywane dla Stowarzyszenia Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata Maitri, a także tłumaczenie symultaniczne dla Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Od 2015 roku lektorka w Szkole Francuskiej Alliance Française w Katowicach.

 

Jean-Francois NicolletJean-Francois Nicollet

Miejsce zamieszkania: Katowice, od 4 lat

Wykształcenie: Dyplom LCCE język angielski-japoński na Uniwersytecie Jean Moulin w Lyon

Doświadczenie zawodowe: Tłumaczenia i korekty oprogramowania / podręczników technicznych, recenzowanie koncertów na róznych stronach muzycznych, fotograf (sport, taniec, portrety).

Zainteresowania: muzyka, futbol amerykański, gry wideo, seriale i filmy, ser i gastronomia

 

Alyzee Selvon

Alyzée Selvon

Miejsce zamieszkania: Lille, Francja

Wykształcenie:  Dyplom licencjata z literatury językowej i kultury obcej - język japoński, studia magisterskie z dydaktyki języka francuskiego jako obcego na Uniwersytecie Charles De Gaulle w Lille.

Doświadczenie zawodowe: Nauczyciel języka francuskiego jako obcego w szkole językowej ACADA w Lille, nauczyciel stażysta języka francuskiego jako obcego w Liceum nr 110 i na Uniwersytecie Uralskim w Jekaterynburgu (Rosja), a także w Alliance Française de Kotte (Sri Lanka), asystentka języka francuskiego w szkołach w Saltvern i Alstad oraz w Bodø Videregående High School w Bodø (Norwegia).

Zainteresowania: podróże, literatura (kryminały), kino, fotografia

 

Krystyna SkurowskaKrystyna Skurowska

Miejsce zamieszkania: Katowice

Wykształcenie: staże pedagogiczne w Alliance Française w Paryżu, CLA w  Besençon, Cavilam w Vichy, IMEF w Montpellier, Institut de Touraine w Tours i specjalistyczne w Paryskiej Izbie Handlowo- Przemysłowej (CCIP) w Paryżu (język ekonomiczny i prawniczy)

W Alliance Francaise od czasu ukończenia studiów prowadzę kursy języka francuskiego ogólnego, na różnych poziomach zaawansowania, oraz języka specjalistycznego: prawniczego i handlowego.

Doświadczenie zawodowe: Jestem nauczycielem akademickim a także tłumaczem przysięgłym i konferencyjnym (TP/1237/06). Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz   studia podyplomowe dla tłumaczy konferencyjnych Katedry UNESCO Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od ponad 10 lat współpracuję z katowickimi sądami i prokuraturą, urzędami i oddziałem IPN  oraz biurami tłumaczeń LIDEX, NIUANS, VIVALANG.

Zainteresowania: turystyka wysokogórska, literatura światowa w wersji oryginalnej, relacje i różnice międzykulturowe, wykorzystanie technik teatralnych i nowoczesnych technologii w nauczaniu.

 

Agnieszka WorekAgnieszka Worek

Miejsce zamieszkania: Katowice
 
Wykształcenie: NKJO w Tychach, studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim, studia magisterskie na WSL w Częstochowie, studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim z nauczania języka polskiego jako obcego.
 
Doświadczenie zawodowe: Od około 8 lat uczę języka angielskiego dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe w szkołach językowych. Przez 3 lata mieszkałam w Wielkiej Brytanii (Cambridge), gdzie pracowałam w szkołach państwowych m.in. z dziećmi z niepełnosprawnością. Od trzech lat powracam do Cambridge, aby tam uczyć młodzież w szkole letniej (Select English). Od 2018 roku jestem także nauczycielką języka polskiego jako obcego. Obecnie łączę nauczanie obu tych języków.
 
Zainteresowania: podróże i poznawanie nowych kultur, kino, kulinaria
 
 
 
Jadwiga ZgorzelskaJadwiga Zgorzelska
 
Miejsce zamieszkania: Chorzów
 
Wykształcenie: Filologia romańska na Uniwersytecie Śląskim
Staże językowo-metodyczne - CLA w Besançon i IMEF w Montpellier, dyplom języka handlowego i ekonomicznego Paryskiej Izby Handlowo-Przemysłowej, Podyplomowe Studium Metodyki Języka Francuskiego - IKN Gdańsk, staże CODN i BCLE Ambasady Francji na temat cywilizacji krajów frankofońskich w Ustroniu, warsztaty języka ekonomicznego w Instytucie Francuskim w Krakowie,  kurs zarządzania treścią szkoleń e-learningowych na platformie Moodle w Szkole Komputerowej Impuls w Gliwicach
 
Doświadczenie zawodowe:  Nauczyciel języka francuskiego  - NKJO w Gliwicach,  III LO  z oddziałami dwujęzycznymi w Zabrzu, GWSH, Francuskie Podyplomowe Studium Restrukturyzacji Przemysłu Politechniki Śląskiej,  Alliance Française w Katowicach; 
Tłumacz - Międzynarodowa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach; wizyty studyjne sekretarzy gmin polskich w departamencie Deux-Sèvres; 
Ekspert MEN, członek komisji kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy, członek Prof-Europe
 
Zainteresowania: Kino, teatr, od 2013 roku aktywne uczestnictwo w warsztatach literackich SAGA w Krakowie
 

 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności