10. edycja My French Film Festival

10. edycja My French Film Festival

Po 10 milionach widzów w 2019 roku, pierwszy festiwal filmów francuskojęzycznych, MyFrenchFilmFestival powraca z 28 filmami fabularnymi i krótkometrażowymi oraz trzema dziełami wirtualnej rzeczywistości, z napisami w 10 językach, które są dostępne online na całym świecie od 16 stycznia do 16 lutego 2020 roku.

From 16/01/2020 - 08:00 to 16/02/2020 - 20:00
Online
https://www.myfrenchfilmfestival.com/pl/

MyFrenchFilmFestival.com jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, mającym na celu popularyzację twórczości francuskojęzycznych reżyserów młodego pokolenia. Umożliwia on internautom z całego świata dzielić się pasją do kina francuskiego. Festiwal powraca po raz dziesiąty z nowymi filmami, na nowych platformach partnerskich oraz z seansami filmowymi na terenie wielu krajów.

Od 16 stycznia do 16 lutego 2020 miłośnicy kina z całego świata będą mieli dostęp do filmów prezentowanych podczas 10. edycji pierwszego internetowego festiwalu  francuskojęzycznego kina.
 
 
W konkursie bierze udział dziesięć filmów krótkometrażowych oraz dziesięć filmów długometrażowych, w tym jeden belgijski film krótkometrażowy i jeden długometrażowy. Internauci mogą je oceniać oraz komentować na stronie festiwalu. W selekcji znajduje się, poza konkursem, jeden film szwajcarski, jest też sekcja młodej publiczności, sekcja rzeczywistości wirtualnej oraz pokazy specjalne.
 
Filmy można zobaczyć:
 
  • Online: Na platformie myFrenchFilmFestival.com na całym świecie. Festiwal jest róźnież dostępny na blisko 50 innych platformach partnerskich (w zależności od terytorium), w tym na aplikacji Apple TV.
  • W kinach: Podczas trwania festiwalu będą organizowane seanse filmów festiwalowych w pobliskich kinach. Informacje o tym, gdzie i kiedy się one odbędą, będą regularnie udostępniane na stronie festiwalu.
  • W samolotach: MyFrenchFilmFestival będzie również obecny na pokładach samolotów. Wiele linii lotniczych będzie wyświetlać filmy przez cały rok. Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć na stronie festiwalu.

 

Na zakończenie festiwalu zostaną przyznane trzy nagrody:
 
  • Wielka Nagroda Jury (W skład Jury wchodzą zagraniczni reżyserzy)
  • Nagroda Publiczności Lacoste (Internauci z całego świata mogą głosować na swoje ulubione filmy poprzez stronę festiwalu)
  • Nagroda prasy międzynarodowej (Przyznana przez dziennikarzy dużych zagranicznych mediów)
 
Wszystkie filmy krótkometrażowe będę dostępne nieodpłatnie na całym świecie. Ponadto festiwal jest dostępny za darmo na niektórych terytoriach, podczas tej edycji są to: Ameryka Łacińska, Rosja, Polska, Rumunia, Afryka i Indie.

Więcej informacji: https://www.myfrenchfilmfestival.com/pl/
 

10. edycja My French Film Festival

 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności