Noc kina francuskiego

Zapraszamy na Noc Kina Francuskiego, która odbędzie się 12 października 2018 w kinie Światowid w Katowicach. Alliance Francaise Katowice jest partnerem wydarzenia.

12/10/2018 - 22:30
Kino Światowid, ul. 3-Maja 7, Katowice
Zapraszamy na wyjątkową Noc Kina Francuskiego, która odbedzie się 12 października 2018 o 22:30 w kinie Światowid w Katowicach. Partnerami wydarzenia są Alliance Francaise Katowice oraz Dom Miasta Saint-Etienne.
 
W programie Nocy Kina Francuskiego zaplanowano 3 filmy:
  • "Z perspektywy Paryża" (Mes provinciales)
  • "Climax" (Climax)
  • "Sorry Angel" (Plaire, aimer et courir vite)
 
Przewidziano francuski poczęstunek!
 
 
Bilety:
 
40 zł (do 5 października)
45 zł (od 6 października) 
 
 
Sprzedaż i szczegóły: kino Światowid
 
 
 
"Z PERSPEKTYWY PARYŻA" (Mes provinciales)
 
reż. Jean-Paul Civeyrac, Francja 2018 / 137' | obsada: Andranic Manet, Diane Rouxel, Jenna Thiam | dystrybucja: Aurora Films
 
 
Z perspektywy Paryża
 
Historia młodych przyjaciół odkrywających tajemnice życia i sztuki w Paryżu. Prezentowany w sekcji Panorama 68. MFF w Berlinie film, wyreżyserował Jean-Paul Civeyrac , autor "Dziewcząt w czerni" i "Mojej przyjaciółki Victorii".
 
Pełen oczekiwań Etienne przenosi się do Paryża z Lyonu, aby studiować reżyserię filmową na Sorbonie. Tym samym czeka go rozłąka z jego dziewczyną Lucie, jednak chłopak obiecuje ukochanej kontaktować się z nią regularnie przez Skype. Na studiach Etienne poznaje Jean-Noëla i Mathiasa, podobnych sobie pasjonatów kina, którzy również przybyli do metropolii z mniejszych miast. Nowi przyjaciele wspólnie omawiają kanon filmowy, czytają teksty Flauberta i Pasoliniego, słuchają Bacha i Mahlera.
 
 
 
 
"CLIMAX" (Climax)
 
reż. Gaspar Noé, Francja, 2018, 95' | obsada: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub | dystrybucja: Gutek Film
 
Climax
 
Nowy projekt Gaspara Noé, twórcy takich filmów, jak: "Nieodwracalne", "Wkraczając w pustkę" i "Love".
 
Grupa tancerzy próbuje poznać granice możliwości swoich ciał. Podczas jednej z tanecznych sesji wpadają w trans i tracą kontakt z rzeczywistością. Budzą się wewnętrzne demony. Czy uda im się je poskromić?
 
 
 
 
 
"SORRY ANGEL" (Plaire, aimer et courir vite)
 
reż. Christophe Honoré, Francja, 2018, 132' | obsada: Vincent Lacoste, Pierre Deladonchamps, Denis Podalydes | dystrybucja: Tongariro Releasing
 
Sorry Angel
 
Nowy film ikony francuskiego kina, Christophe'a Honoré ("Piosenki o miłości", "Piękna", "Ukochany"), nominowany do Złotej Palmy w Cannes, w Polsce premierowo prezentowany na festiwalu Nowe Horyzonty w sekcji Mistrzowie. Historia Jacquesa i Arthura to nostalgiczny powrót do Paryża sprzed 25 lat. "Sorry Angel" przedstawia ten czas jako urokliwy i romantyczny, ale wciąż borykający się z cieniem epidemii AIDS. Jak stwierdził reżyser - "To nie jest historia o miłości niemożliwej - to raczej historia o niemożliwym życiu."

 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności