Festiwal Organizacji Pozarządowych 2018

Festiwal Organizacji Pozarządowych 2018

W sobotę 8 IX na katowickim rynku stanie Miasteczko Festiwalu Organizacji Pozarządowych, które w tym roku ulokowane będzie przy tzw. sztucznej Rawie. Do udziału w Miasteczku zgłosiło się ponad 50 organizacji pozarządowych związanych z Katowicami – działającej w bardzo różnych obszarach m.in. kultury, edukacji, zdrowia, działalności społecznej, ekologii. Celem Miasteczka jest przede wszystkim promocja III sektora i pokazanie jego różnorodności.

08/09/2018 - From 11:00 to 17:00
Katowice Rynek, Plac nad Rawą

 

Zapraszamy na tegoroczny Festiwal Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się w sobotę 8 IX na katowickim rynku przy tzw. sztucznej Rawie. Miasteczko Festiwalowe działać będzie w godzinach 11.00-17.00. Do udziału zgłosiło się ponad 50 organizacji pozarządowych związanych z Katowicami – działającej w bardzo różnych obszarach m.in. kultury, edukacji, zdrowia, działalności społecznej, ekologii. My również tam będziemy i szykujemy dla Was wiele atrakcji!

 

Na naszym stoisku i na scenie Festiwalu możesz:

 

 • porozmawiać po polsku, francusku, angielsku... z Dyrektorem Alliance Française Stéphanem Jolivet oraz innymi pracownikami stowarzyszenia np. o tym czym na co dzień się zajmujemy i jak pracujemy.
 • zobaczyć zdjęcia i plakaty z naszej dotychczasowej działalności
 • posłuchać o realizowanym przez nas od września 2017 roku, w szkołach województwa śląskiego, projektu "Naturalnie francuski" - o ekologii, znajomości francuskiego, słowach i porozumieniu i wielu innych, aspektach ważnych we współczesnym świecie
 • (przy scenie) zobaczyć niepowtarzalny pokaz mody: modelki będą miały na sobie kreacje zaprojektowane i uszyte (ręcznie!) przez, współpracującą ze Stowarzyszeniem Alliance Française, Katarzynę Meres z galerii K&M. Modelki będą bez makijażu, tatuaży, bielizny oraz butów, co ma dodatkowo podkreślić naturalne, kobiece piękno
 • (na stoisku AF) obejrzeć i przymierzyć ubrania zaprezentowane podczas pokazu mody
 • (na stoisku AF) zrobić sobie niepowtarzalną fotografię – lub poprosić o to naszego zaprzyjaźnionego francuskiego fotografa
 • poczęstować się francuskimi specjałami
 • zagrać w gry językowe, poznać i być może... znaleźć swoje ulubione francuskie słowo?
 • (przed stoiskiem AF) obejrzeć wystawę obrazów autorstwa Katarzyny Meres
 • usłyszeć aktualną muzykę francuskojęzyczną zaprezentowaną przez DJ NOTI
 • poznać naszego gościa honorowego Dr. Olympia Awards Gellini - prezesa i założyciela World Film Institute, Olympia Awards oraz Olympia Awards City of Light. [Wraz z Katarzyną Meres organizuje obecnie w Katowicach Olympia Awards – Międzynarodowy Konkurs Sztuki , Artystów i Rozrywki.] Obecność Dr. Olympia Awards Gellini jest kluczowym przykładem udanego międzynarodowego lidera organizacji pozarządowych (który oprócz siedziby w Beverly Hills ma biura w Chinach). Jest także wielkim entuzjastą kultury francuskiej, gościem honorowym na festiwalu filmowym w Cannes od blisko trzydziestu lat.

 

Wiele z organizacji planują przygotowanie zabaw, warsztatów i nietuzinkowych atrakcji także poza namiotami. Ponadto na terenie Miasteczka działać będzie scena artystyczna, na której przewidziano atrakcje zarówno dla młodszej jak i starszej publiczności. W nawiązaniu do organizowanego w grudniu w Katowicach COP24 – Szczytu Klimatycznego ONZ, w ramach Miasteczka wydzielona zostanie Eko-strefa, w której zarówno mieszkańcy Katowic, jak i przedstawiciele organizacji pozarządowych będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska w swoim otoczeniu.

 

Wstęp wolny!

 

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/1949593255099054/

Festiwal Organizacji Pozarządowych 2018

 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności