Francuskie Święto Muzyki - Fête de la Musique

Francuskie Święto Muzyki - Fête de la Musique

Stowarzyszenie Alliance Francaise w Katowicach zaprasza wszystkie szkoły Województwa Śląskiego na „Francuskie Święto Muzyki - Fȇte de la Musique”, które odbędzie się 21 czerwca o godz. 11.30 w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

21/06/2018 - 11:30
Sztolnia Królowa Luiza, Łaźnia Łańcuszkowa, ul. Wolności 410, Zabrze
Żyjemy w świecie, w którym znajomość języków obcych jest niezbędna.
Żyjemy również w świecie, o który coraz bardziej powinniśmy dbać.
Żyjemy w Swiecie, w którym powinniśmy
więcej współpracować, aby lepiej żyć.
 
 
Serdecznie zapraszamy szkoły w Województwie Śląskim - dzieci, młodzież i nauczycieli na wspólne celebrowanie, „Francuskiego Święta Muzyki - Fȇte de la Musique”, które odbędzie się 21 czerwca o godz. 11.30 w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.
 
Impreza stanowi uroczyste podsumowanie pierwszej edycji projektu „Naturalnie Francuski”, realizowanego przez Alliance Francaise Katowice w szkołach Województwa Ślaskiego w roku akademickim 2017/2018. Projekt miał na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki francuskiego, kształtowanie świadomości ekologicznej i poznawanie specjalistycznego słownictwa francuskiego związanego z tematyką ekologiczną.
 
Uroczystość jest związana z Fȇte de la Musique (Świętem Muzyki) zapoczątkowanym we Francji, międzynarodowym świętem obchodzonym obecnie w ponad 100 krajach i na 5 kontynentach. Chcemy, aby to wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzu Stowarzyszenia Alliance Francaise, ale także wszystkich szkół współpracujących, a z czasem i okolicznych miast na Śląsku. W programie wydarzenia przewidziano taneczną imprezę z DJ, występy muzyczne, interakcyjne warsztaty ekologiczno-muzyczne, konkursy oraz poczęstunek. Dla chętnych istnieje również możliwość zwiedzania Sztolni Królowa Luiza (w tym samym lub innym dniu). Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Ślaskiego oraz patronatem medialnym TVP 3 Katowice, Radia Katowice i Dziennika Zachodniego.
 
 
Szczegółowy program -> program
Cena: 15 zł za ucznia lub 50 zł ze zwiedzaniem Sztolni)
 
 
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 30.05.2018 na adres sekretariat.alliance.francaise@op.pl 
Zgłoszenie do pobrania -> zgłoszenie
                                                                                           
 
 
Muzyka jest wszędzie! Muzyka jest we mnie!
 
Francuskie Święto Muzyki - Fête de la Musique
 

Pièce(s) jointe(s)

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności