Koncert francuskiego artysty Benjamina Piat

Koncert Benjamin Piat

Na zaproszenie Alliance Française i Instytutu Francuskiego, francuski artysta Benjamin Piat odbędzie tournée po Polsce. Nie zabraknie go także w naszym mieście! Zapraszamy na niezwykły koncert połączony z Dniem Kobiet, który odbędzie się 8 marca w klubogalerii SARP w Katowicach!

08/03/2018 - 19:00
Klubogaleria SARP w Katowicach, ul. Dyrekcyjna 9
Zapraszamy na niezwykły koncert połączony z Dniem Kobiet, który odbędzie się 8 marca w klubogalerii SARP w Katowicach!
 
Data: 08.03.2018 o 19:00
Miejsce: Klubogaleria SARP w Katowicach, ul. Dyrekcyjna 9
 
Wstęp wolny!
 
 
Program:
  • Pokazy tatuażu i masażu
  • Porady perfumeryjne i kosmetyczne
  • Pokaz wina szampańskiego Aviva
  • Koncert francuskiego artysty Benjamina Piat
  • Gościnnie A.HIM i DJ NOTI
 
Partnerzy: Lulua Perfumeria / Merrie Belle
 
 
 

Benjamin Piat to młody artysta z pokolenia trzydziestolatków, który zdobywa coraz to większą popularność na całym świecie. Właśnie wydał drugi album w swojej karierze zatytułowany “L’échappée belle” z aranżacjami autorstwa Sebastiena Martela.

Benjamin Piat zagrał już ponad 350 koncertów we Francji, a także za granicą. Artysta współpracował z wieloma znakomitymi muzykami t.j. B-Roy (akordeonista Manu Chao) czy La Ruda. Podczas swojego pierwszego tournée dzielił scenę z takimi sławami jak Tété, Anis czy Oldelaf. Jego piosenki “Marquise” czy “L’avis” grano w 18 rozgłośniach radiowych na całym świecie między innymi w Boliwii, Meksyku, Kanadzie, Grecji, Polsce, Australii czy na Litwie.

Utwory z nowej płyty Piata zostały nagrane w znanym studiu nagraniowym “Studio Vega” w Carpentras. Piosenki z tego albumu są bardziej osobiste, wyraźnie słychać na nich wpływy zagranicznych podróży, płyta obfituje w swingujące rytmy.

Piat zaprasza swoich słuchaczy do fascynującej podróży z piosenkami o niezwykle intrygujących tytułach t.j. Coccinelle, Camille, Sarah Lee Johnson... Doceniany i wspierany przez takich artystów francuskich jak aktor - Jean Rochefort, wokalista zespołu Tryo-Guizmo, basista Renana Luce-Martin Gamet, perkusista Marca Lavoine, Carmen Maria Vega…-Tom Milteau, a także Christophe Mali. Nie przestaje zadziwiać.

Benjamin Piatt koncert

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności