My French Film Festiwal 2018

My French Film Festival już otwarty! Od 19 stycznia do 19 lutego odkryj to, co najlepsze we francuskim kinie. Festiwal jest bezpłatny!

From 19/01/2018 - 08:00 to 19/02/2018 - 20:00
https://www.myfrenchfilmfestival.com/pl/

MyFrenchFilmFestival.com jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, mającym na celu popularyzację twórczości francuskich reżyserów młodego pokolenia. Umożliwia on internautom z całego świata dzielić się pasją do kina francuskiego. Festiwal powraca po raz ósmy z nowymi filmami, na nowych platformach partnerskich oraz z seansami filmowymi na terenie różnych krajów.

Od 19 stycznia do 19 lutego 2018 r. kinomani z całego świata będą mieli dostęp do filmów prezentowanych podczas 8. edycji internetowego festiwalu kina francuskiego. Filmy festiwalowe dostępne są we wszystkich krajach na stronie myFrenchFilmFestival.com oraz na blisko 40 platformach partnerskich (w zależności od terytorium), w tym na obecnej w ponad 90 krajach platformie iTunes. W Polsce festiwal jest za darmo! 

W tym roku proponujemy Państwu 30 nowych filmów zgrupowanych w 6 sekcjach tematycznych. Śmieszne i niezwykłe historie w sekcji WTF…rench!?, podróże inicjacyjne w sekcji Hit the Road!, czasem komiczny, czasem trudny okres dojrzewania w sekcji Teen Stories, obsesje (niekiedy zabójcze) niepokojących postaci w sekcji French and Furious, typowo francuskie historie miłosne w sekcji Love « à la française », i wreszcie dzieła oryginalne w sekcji New Horizons. 

 

W konkursie bierze udział dziesięć filmów krótkometrażowych oraz dziesięć filmów długometrażowych. Internauci mogą je oceniać oraz komentować na stronie festiwalu. Dwa z filmów biorących udział w konkursie są produkcji belgijskiej. Zostaną również zaprezentowane, poza konkursem, film z klasyki kina francuskiego oraz dwa filmy francuskojęzyczne produkcji kanadyjskiej.

Na zakończenie festiwalu zostaną przyznane trzy nagrody:
 
  • Nagroda filmowców Chopard
 
  • Nagroda publiczności Lacoste
Internauci z całego świata mogą głosować na swoje ulubione filmy poprzez stronę festiwalu.
 
  • Nagroda prasy międzynarodowej
     
Reporterzy popularnych dzienników zagranicznych wybiorą najlepsze ich zdaniem filmy. Jury składające się z filmowców oraz dziennikarzy międzynarodowych zbierze się w trakcie trwania festiwalu w Paryżu, aby zdecydować, które z filmów były ich zdaniem najlepsze. Zwycięskie filmy będą emitowane na pokładach samolotów Air France przez 6 miesięcy począwszy od lipca 2018 roku.
 
 
My French Film Festival 2018

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności