Cykl "Wielka sztuka na ekranie" w kinoteatrze Rialto

Cykl "Wielka sztuka na ekranie" w kinoteatrze Rialto

Kinoteatr Rialto zaprasza na cykl filmowy "Wielka sztuka na ekranie", w ramach którego zaprezentowane zostaną sylwetki najwybitniejszych malarzy.

23/04/2017 - 18:00
07/05/2017 - 18:00
Kinoteatr Rialto ul. Św. Jana 24, Katowice

Kinoteatr Rialto (ul. Św. Jana 24, Katowice) zaprasza na cykl fimlowy "Wielka sztuka na ekranie", w ramach którego na dużym ekranie zaprezentowane zostaną sylwetki najwytniejszych malarzy. Kilka z nich opowiada o przedstawicielach sztuki francuskiej. 

Tytuły dostępne w ramach cyklu "Wielka sztuka na ekranie":

 

Wielka sztuka na ekranie"Ja, Claude Monet" pokaz filmu: 25.03.2017 (sobota) godz. 18.00

Wielokrotnie nagradzany reżyser-dokumentalista Phil Grabsky opowiada nieznaną historię życia i twórczości swego ulubionego malarza – Claude’a Moneta. Korzystając z prywatnych listów i innych pism artysty film „Ja, Claude Monet” ukazuje nowe spojrzenie na człowieka, który nie tylko namalował obraz, który dał początek impresjonizmowi w malarstwie (pod tytułem „Impresja, wschód słońca”), ale który był prawdopodobnie najbardziej wpływowym i znanym malarzem XIX i początku XX wieku. 

                                                                                                                            

"Renoir poważany i znieważany" z The Barnes Foundation w Filadelfi,  pokazy filmu: 18.03.2017 (sobota) godz. 18.00 i 26.03.2017 (niedziela) godz. 18.00

Auguste Renoir stał się znanym i lubianym malarzem dzięki swoim impresjonistycznym obrazom przedstawiającym Paryż. Do dziś płótna te należą do najsłynniejszych na świecie. Renoir jednak znudził się malowaniem w tym stylu i postanowił zmienić kurs. Ten niezwykły film - oparty na wyjątkowej kolekcji 181 dzieł Renoira zgromadzonych przez Barnes Foundation w Filadelfii - analizuje nowy kierunek w twórczości artysty i zastanawia się, dlaczego aż do dziś wywołuje takie skrajne reakcje.

 

"Portrety ówczesnych ogrodów. Od Moneta do Matisse'a" z The Royal Academy of Arts w Londynie, pokazy filmu: 23.04.2017 (niedziela) godz. 18.00 i 07.05.2017 (niedziela) godz. 18.00

Claude Monet był zapalonym ogrodnikiem i prawdopodobnie najważniejszym malarzem ogrodów w historii sztuki, ale nie był jedyny. Wielcy artyści, jak Van Gogh, Bonnard, Sorolli, Sargent, Pissarro i Matisse także traktowali ogród jako jeden z ważniejszych tematów swojej twórczości. Dzieła tych wielkich artystów, a także wielu innych znanych malarzy, znalazły się na wyjątkowej i innowacyjnej wystawie w The Royal Academy of Arts w Londynie. To idealny film dla miłośników malarstwa i ogrodów jednocześnie. Kamera ukazuje piękno i urok założeń ogrodowych należących do malarzy, jak sławne Giverny i Seebüll, pozwalając nam odbyć magiczną podróż w przeszłość, by dowiedzieć się, jak wyglądały i jak były uprawiane za czasów ich twórców i właścicieli.

Bilety na wszystkie pokazy w cenie 25 zł, można zarezerwować lub nabyć w kinoteatrze Rialto.  tel. 32 251-04-31  www.rialto.katowice.pl

 

 

Wielka sztuka na ekranie

 

 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności