Playtime

PlayTime

Mayfly wspólnie z CinemaPM prezentuje unikatowe wydanie francuskiej komedii "PlayTime" na Blu-ray.

16/09/2016 - 09:00
Mayfly wspólnie z CinemaPM prezentuje unikatowe wydanie francuskiej komedii "PlayTime" na Blu-ray.
 
Film można kupić od 16.09.2016 na stronie:http://cinemapm.com/ oraz na sklep.mayfly.pl
 
 
Reżyseria   Jacques Tati
 
Scenariusz   Jacques Lagrange, Jacques Tati
 
Muzyka   Francis Lemarque, James Campbell
 
Zdjęcia   Jean Badal, Andréas Winding,
 
Jako Pan Hulot występuje   Jacques Tati
 
 
Francja, rok produkcji: 1967
 
 
 
Opis filmu
 
Uznawany za arcydzieło film PlayTime jest jednocześnie najbardziej ambitnym i kosztownym przedsięwzięciem w karierze Jacques’a Tatiego. W czasie realizacji był najdroższą produkcją filmową w historii Francji. Obraz ułożony w formę luźno powiązanych ze sobą zdarzeń przedstawia losy Pana Hulot, który wyrusza do wysoko rozwiniętego technicznie Paryża.
 
Na potrzeby realizacji zbudowano specjalne dekoracje w studio w Saint-Maurice pod Paryżem. Na powierzchni  15. tysięcy metrów kwadratowych zaprojektowano supernowoczesne miasto drapaczy chmur i szklanych biurowców, które po okresie zdjęciowym zaczęło funkcjonować jako „Tativille”.
 
PlayTime wywarło wielki wpływ na twórców takich jak Jean-Pierre Jeunet, Wes Anderson, Roy Andersson czy AkiKaurismäki. W 2012 roku film znalazł się na  42. miejscu na liście „Top 50 filmów wszech czasów” przygotowanej przez Brytyjski Instytut Filmowy.
 
Jacques Tati (1907-1982) to filmowiec, który do swoich filmów pisał scenariusze, produkował je, reżyserował, a także odtwarzał główną rolę. Stworzył postać „Pana Hulot” – jedynego w swoim rodzaju, wzbudzającego sympatię, ale nieprzystosowanego do świata osamotnionego człowieka. Pan Hulot to alter ego reżysera, w którego postać Jacques Tati wcielił się łącznie cztery razy. Filmy te zamiast fabuły mają kaskadę zdarzeń, zamiast pary głównych bohaterów mają w obsadzie setki postaci, zamiast być klasyczną komedią są cudownym aktem obserwacji.
 
 
czas trwania: 115 min
 
 
PlayTime
 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności