Noc kina francuskiego

Noc kina francuskiego 2015

Zapraszamy na noc kina francuskiego oraz recital piosenki francuskiej w kinie Światowid w Katowicach. Gwarantujemy dobrą zabawę i pozytywne wrażenia!

20/03/2015 - 22:15
Kino Światowid, 3-go Maja 7, Katowice
Rezerwacja biletów - tel. 32 258 74 32

Noc kina francuskiego + koncert

"Mademoiselle chante le blues" - Dorota Zygadło w akompaniamencie Igora Smaruj - utalentowana studentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów m.in. Festiwalu Edith Piaf w Krakowie, Krokus Jazz Festiwal i wielu innych!

W programie nocy kina przewidziano dwa filmy:

"Fanka" (Elle l'adore)
reż. Jeanne Henry
Komediodramat, 105 min, 2013 Francja

Muriel, nieco gadatliwa kosmetyczka, ale przede wszystkim zagorzała fanka... Jej idolem jest gwiazdor muzyki pop, Vincent Lacroix, który stoi u szczytu swojej kariery. Muriel uwielbia opowiadać niestworzone historie. Jednak pewnej nocy zdarzy się coś, co przejdzie jej najśmelsze wyobrażenia. Vincent zadzwoni do jej drzwi! Jak daleko może posunąć się dla mężczyzny swoich marzeń? Co zrobi, kiedy dowie się, że w samochodzie skrywa on mroczną tajemnicę?
Obsada: Sandrine Kiberlain, Laurent Lafitte, Pascal Demolon

 

"Seks, miłość i terapia" (tu veux ou tu veux pas)
reż. Tonie Marshall
Komedia romantyczna, 88 minut, 2014 Francja, Belgia

Dwie z pozoru tak różne osoby łączy pewna niewygodna dolegliwość - uzależnienie do seksu. Lambert rozpaczliwie próbuje zerwać z kłopotliwym nałogiem, chodzi na spotkania grupy wsparcia i rozwija się jako terapeuta par. Niespodziewanie spotyka na swojej drodze pociągającą... nimfomankę. Piękna Judith stara się o posadę w jego gabinecie. Nieświadomy słodkiego zagrożenia Lambert zatrudnia ją, a Judith widzi w nim doskonały cel. Do czego doprowadzi spotkanie seksoholika na oodwyku i nimfomanki. Czy Lambert w końcu stworzy romantyczną relację?
Obsada: Sophie Marceau, Patrick Bruel, Andre Wilms

 

Przewidziany Francuski poczęstunek!

 

Cena biletu do 15 marca: 23 zł
Cena biletu od 16 marca: 30 zł
 

Rezerwacja biletów - tel. 32 258 74 32

 

Noc kina francuskiego Katowice

 

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności