Noc kina francuskiego

Noc kina francuskiego

Zapraszamy na noc kina francuskiego oraz recital piosenki francuskiej w wykonaniu Bernadetty Burszty. Gwarantujemy miłą atmosferę i dobrą zabawę!

11/04/2014 - 22:15
Kino Światowid, ul. 3-go Maja 7 Katowice
Rezerwacja biletów: 32 258 74 32

Noc kina oraz koncert piosenki francuskiej w wykonaniu Bernadetty Burszty - absolwentki Szkoły Artystycznej Art-Play w Katowicach, uczestniczka oraz laureatka wielku konkursów piosenki artystycznej.

W czasie wieczoru wyświetlone zostaną dwa filmy:
 

Tom à la ferme"Tom" ( Tom à la ferme)
reż. Xavier Dolan
thiller, 95 min., Kanada Francja

Tom, młody copywriter, wyrusza w podróż na pogrzeb przyjaciela. Na miejscu odkrywa, że nikt nie wie ani o nim, ani o tym co go łączyło ze zmarłym. Brat nieboszczyka wkrótce ustala zasady dziwnej gry, do któej wciąga Toma. By uchronić dobrę imię rodziny i pogrążoną w żałobię matkę, Tom przyjmuję rolę rozjemcy w domu, któego niejasna przeszłość rzuca jeszcze większy cień na jego "przygodę" na farmie.
Obsada: Xavier Dolan, Pierre-Yves Cardinal

 

"La tendresse""Czułość" ( La tendresse)
reż.Marion Hänsel
77 min., 2013 Belgia, Francja

Lisa i Frans, rozwiedzeni od 15 lat, wyruszają wspólnie samochodem z Brukseli do położonego w Alpach miasteczka Flaine. W tamtejszym szpitalu leży ich syn, instruktor narciarstwa, któy połamał się w wypadku. Co takiego zdecydowało, że zdecydowali się na trwającą dwa dni wspólną podróż? Obojętność? Uraza? Zazdrość? Przyjaźń? Miłość? Pierwszy film uznanej na świecie reżyserki Hänsel oparty w całości na jej własnym scenariuszu. Imtymny i szczery portret relacji między członkami rodziny, który bardziej niż na akcji skupia się na uczuciach. 
Obsada: Marilyne Canto, Olivier Gourmet

 

Kino Światowid Katowice, 11.04.14

Bilety - cena 27 zł, rezerwacja pod numerem tel.: 32 258 74 32

Przewidziany francuski poczęstunek! 

 

Noc kina francuskiego

 

Pièce(s) jointe(s)

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności