Noc Kina Francuskiego

Noc kina francuskiego - Światowid Katowice

Zapraszamy na Noc Kina Francuskiego oraz recital piosenki francuskiej, który odbędzie się 22 listopada o godzinie 22:15 w kinie Światowid w Katowicach. Gwarantujemy miłą zabawę i dobrze spędzony czas!

22/11/2013 - 22:15
Kino Światowid, ul. 3-go Maja 7, Katowice
Rezerwacja biletów: 32 258 74 32

Recital piosenki francuskiej w wykonaniu Małgorzaty Jałocha
pt: "Chanson Francaise et encore"

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Kielcach oraz Łódzkiej Akademii Muzycznej na kierunku wokalno-aktorskim. Koncertowała z sukcesami w Wenecji, Bolonii czy Rheinsbergu. Występowała także w kilku operach m.in Marcelinę w "Weselu Figara", Paminę w "Czarodziejskim flecie" oraz Kleopatrę w "Juliuszu Cezarze" Haendla.

Podczas wieczoru wyświetlone zostaną dwa filmy:

Babcia Gandzia film"Babcia Gandzia" (Paulette)
reż. Jerome Enrico
komedia, 90 min., 2013 Francja

Przedmieścia Paryża, po przekształceniu cukierni Paulette w japońską restaurację grozi jej także utrata mieszkania. Zawadiacka, pełna nienawiści do imigrantów staruszka chwyta życie za rogi i rozpoczyna współpracę z miejscowymi gangsterami po tym, jak nieoczekiwane, dosłownie wpada w jej ręce paczka haszyszu. Paulette rozkręca business – cukiernia z domowymi wypiekami z dominującą nutą konopi. Wspierają ją w tym trzy zwariowane koleżanki tworząc tym samym dynamiczną komedię przesyconą niepoprawnym politycznie humorem.
Obsada: Carmen Maura, Bernadette Lafont

 

Młoda i piękna film"Młoda i piękna"(Jeune et Jolie) 90'
reż. Francois Ozon
Dramat, 95 min., 2013 Francja

17-letnia Isabelle z bogatej, paryskiej rodziny przeżywa namiętny romans i swój „pierwszy raz” z poznanym na wakacjach czarującym Niemcem. Po powrocie do domu, przechodzi metamorfozę przeobrażając się w luksusową call-girl i zaczyna prowadzić podwójne życie. Jednak pewnego dnia matka odkrywa skandaliczną tajemnicę córki. Reżyser przez cały film nie podaje jednoznacznej odpowiedzi, co jest bezpośrednią przyczyną gwałtownej przemiany Isabelle, lecz pozostawia widzowi wolność interpretacji.
Obsada: Marine Vacth, Géraldine Pailhas.

 

Przewidziany francuski poczęstunek
Cena biletu - 27 zł

Rezerwacja biletów: 32 258 74 32

Noc kina francuskiego - Światowid Katowice

 

 

Pièce(s) jointe(s)

Dodaj komentarz

Ochrona prywatności